1. فرصت های بالقوه در اینستاگرام برای تبلیغات

افراد بسیاری در اینستاگرام فعالیت دارند، که می توانند مشتری برند ما شوند. یک بررسی ساده در آمریکا نشان می دهد که از ابتدای سال 2020 میلادی تا انتهای آن به میزان 8 درصد میزان کاربران اینستاگرام در این کشور افزایش داشته است.

این رشد در غرب اروپا و در همین بازه زمانی حدود 17 درصد بوده است. همین مقدار رشد یا حتی بیشتر را هم در مورد ایران می توان در نظر گرفت. برهمین اساس می توان گفت که اینستاگرام همچنان در حال رشد است و در این شبکه اجتماعی می توان فرصت های بالقوه بسیاری برای تبلیغات و فروش کالا پیدا کرد.

 1. دسترسی به مشتریان بالقوه و بکر

همانطور که پیش تر نیز گفتیم بیش از 1 میلیارد کاربر در اینستاگرام حضور دارند که دست کم یک بار در روز در این شبکه اجتماعی فعالیت می کنند. تعداد بسیاری از این افراد نیز خریدهای خود را از طریق همین پلتفرم انجام می دهند.

با این حساب اگر کسب و کار شما در اینستاگرام حضور نداشته باشد، فرصت های بسیار خوبی برای دسترسی به تعداد زیادی مشتری بالقوه و جدید را از دست خواهید داد. نیمی از این کاربران فعال، روزانه از صفحه های کسب و کار بازدید می کنند، اگر شما در بین این صفحات نباشید یعنی 50 درصد شانس دیده شدن را از دست داده اید.

 1. جذب فالوور برای برند تجاری

ممکن است فکر کنید که در اینستاگرام کاربران بیشتر به دنبال ارتباط با دوستان و اعضای خانواده خود یا دیدن صفحات افراد مشهورند. اما باید بدانید که میلیون ها نفر در این پلتفرم اجتماعی روزانه پست های صفحات تجاری را می بینند که محصول تبلیغ می کنند.

در هر پلتفرمی اوضاع بدین گونه نیست. آمار و ارقام نشان می دهد که روزانه 200 میلیون کاربر دست کم یک پست از صفحات تجاری را می بینند. همچنین آمارهای جدید نشان می دهد که 130 میلیون کاربر به صورت روزانه روی پست های خرید محصول می زنند و خرید می کنند.

با این حساب اگر شما استراتژی شما برای کسب و کارتان در اینستاگرام درست باشد، می توانید به سادگی و با هزینه ای کم مشتریان بالقوه ای داشته باشید که دنبال کننده شما شوند و محصولات شما را مصرف کنند. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم استراتژی تبلیغات برند خود در اینستاگرام را به یک تیم حرفه ای مثل تبلیغ چه بسپرید.

البته باید بدانیم استراتژی تبلیغاتی تنها بخشی از استراتژی میباشد که شما باید برای پیج اینستاگرامی خود داشته باشید. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله استراتژی در اینستاگرام چیست و چگونه آن را بچینیم را مطالعه کنید

 1. افزایش آگاهی از برند از طریق استوری
  ایده استوری و نشان دادن محتوای بصری در مدت زمان کوتاه ابتدا در اسنپ چت اجرا شد. اما اینستاگرام با استوری توانست از این امکان بهترین استفاده را کند. یکی از روش های تبلیغات در اینستاگرام به خصوص برای افزایش آگاهی از برند همین استوری گذاشتن است.

در حال حاضر روزانه نیم میلیارد نفر در حال تماشای استوری اند. برهمین اساس در هر استراتژی تبلیغاتی باید این ابزار را جدی گرفت. استوری می تواند مثل یک تله عمل کند. بیشتر افراد با دیدن نام یک برند در استوری بیشتر جذب آن برند می شوند تا با پست و سایر روش ها. به همین دلیل استفاده از استوری در تبلیغات و به خصوص در افزایش آگاهی از برند کاربرد بیشتر و پر بازده تری دارد.

 1. بالا بردن نرخ تعامل کاربران و مشتریان
  بررسی ها نشان می دهد نرخ تعامل کاربران و مشتریان در اینستاگرام بسیار بیشتر از سایر شبکه های اجتماعی است. البته مهمترین نکته در اینستاگرام که نرخ تعامل را بالا می برد کیفیت بالای تصاویر و جذابیت بصری عکس ها و ویدئوهاست.

یک تحقیق جالب نشان می دهد که کاربران اینستاگرام 58 برابر بیشتر نسبت به فیس بوک علاقه به تعامل با محتوای برندها پیدا می کنند تا در فیس بوک. همچنین نرخ تعامل با محتوای برندها در اینستاگرام 120 برابر بیشتر از توئیتر است.

برای بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام پیشنهاد می شود که از محتوای کاربر ساخته یا یو جی سی بیشتر استفاده شود. اگر چنین محتوایی ندارید، از کاربران خود بخواهید تا چنین محتوایی برای شما ارسال کنند.

 1. امکان تجارت رایگان و آزاد و بدون محدودیت
  بی شک دست کم یک بار از اینستاگرام استفاده کرده اید. حتما یک حساب شخصی در این شبکه اجتماعی دارید. امکانات اینستاگرام را دیده اید و می دانید که این پلتفرم اجتماعی چه امکانات بسیاری را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود می گذارد.

شما با این شبکه اجتماعی می توانید خیلی ساده محصولات خود را به صورت رایگان تبلیغ کنید و برند خود را به کاربران این شبکه بشناسانید. پیشنهاد می کنیم اگر امکانات تهیه تصاویر با کیفیت و گرافیکی را ندارید شخصی را برای این کار استخدام کنید.

از افرادی استفاده کنید که به شما مشاوره تبلیغاتی می دهند. پیشنهاد می کنیم تبلیغ چه را دنبال کنید تا با امکانات حرفه ای آن برای مشاوره جهت راه اندازی کسب و کار آنلاین در اینستاگرام آشنا شوید.

 1. امکان تبلیغات پولی
  علاوه بر امکانات رایگان در اینستاگرام فرصت های بسیاری هم برای تبلیغات پولی قرار گرفته است. تبلیغات در اینستاگرام خیلی ساده است، اما با توجه به محدودیت هایی که در ایران وجود دارد پیشنهاد می کنیم این کار را به سایت های تبلیغات در اینستاگرام مثل تبلیغ چه بسپرید.

تبلیغات اینستاگرام به اینستاگرام ادز (Instagram ads) معروف است. تعرفه تبلیغات در اینستاگرام آنقدر که فکر می کنید بالا نیست. با مشاوره در این زمینه می توانید برند خود را بیش از پیش در این شبکه اجتماعی نمایش دهید و فروش محصولات خود را افزایش بدهید.

 1. وجود کاربرانی که قصد خرید دارند
  آیا می دانید که بیش از یک سوم کاربران اینستاگرام برای خرید محصول به این پلتفرم سر می زنند؟ با این قدرت فروشی که اینستاگرام دارد به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهید. به دنبال یادگیری روش های افزایش فروش در اینستاگرام باشید.

یک درصد هم فکر نکنید که با تبلیغات در اینستاگرام وقت خود را هدر می دهید. همانطور که گفتیم یک سوم کاربران اینستاگرام با قصد خرید کالا به این شبکه اجتماعی سر می زنند. اگر تعداد کاربران اینستاگرام را یک میلیارد نفر در نظر بگیریم، یعنی 333.333.333 نفر در این شبکه اجتماعی قصد خرید آنلاین دارند.